20030603, The Frisian Harmonizers
    Archief
        Archief 2003
            Archief juni 2003

Barbershopkoor The Frisian Harmonizers in De Bidler

 

WERGEA - Barbershopkoor The Frisian Harmonizers verzorgt op zaterdagavond 31 juni een feestavond in De Bidler. Het koor treedt op met de bekende Friese troubadour Gurbe Douwstra, het barber-shopkwartet I Skriem 4 en trekzakensemble 't Spul.

 

Ooit ontstaan in Wergea en nog steeds onder leiding van Mebius Langhout is dit Fries barbershop mannenkoor uitge­groeid tot een volwassen koor van meer dan 35 leden. Na ruim 7 jaar van hard werken behoort het koor inmiddels tot de top tien van Nederland en met veel optredens in Friesland maar ook daarbuiten (Zaandam, Heerhugowaard, Emmeloord, Den Bosch etc.)- The Frisian Harmonizers zingen 4-stemmig, a capellla en uit het hoofd. Ook zorgen ze voor een stuk show erom heen.

 

Barbershop is eind 19e / begin 20e eeuw ontstaan in Amerika. Het verhaal gaat dat dit genre zijn wortels heeft in de kappers­zaken aldaar, waar mannen die zaten te wachten op hun knip en scheerbeurt meerstemmige liederen zijn begonnen te zin­gen. Normaal gesproken wordt barbershop dan ook in het En­gels gezongen.

The Frisian Harmonizers zijn wat dit betreft uniek, want de heren zingen niet alleen in het Engels maar ook in het Fries. Het kwartet I Skriem 4 (on­langs nog te beluisteren in Galerie Toonbeeld) zingt ook in het Nederlands.

 

Het koor heeft meerdere rede­nen om de feestavond te organi­seren. Aan de vooravond van de vakantie hebben de koorleden de traditie om met het koor een slotavond te organiseren. Nor­maal gesproken doen ze dat in besloten kring (regelmatig in Wergea in de soos of in de repe­titieruimte in Leeuwarden }, ditmaal hebben de koorleden be­sloten om met iedereen die hen kent of die voor de eerste keer komt luisteren, feest te vieren.

 

Het belooft een spetterende avond te worden met veel afwis­seling: Barbershop, Friese lied­jes van Gurbe Douwstra, Ierse drinkliedjes van 't Spul en een grandioze show van het kwar­tet. De aanvang van de avond is om

20.00 uur, de zaal is (met vro­lijke muziek van 't Spul) om 19.30 open. De show duurt tot ongeveer 22.30 uur en daarna gaat het feest door in onze afterglowstijl waarin de Frisian Harmonizers barbershop zin­gen 'uit de losse pols' en waarbij 't Spul voor de nodige onder­steuning zal zorgen.

Informa­tie: Yeb Boersma (3552257) of Lenhard van Ballegooijen (2158365).

(bron: MidFrieslander dinsdag 3 juni 2003)