20051222, Persbericht bouwcombinatie Waldwei
    Archief
        Archief 2005
            Archief december 2005

PERSBERICHT
Garyp, 21 december 2005.        

Uithijsen liggers oude Fonejachtbrug op 22 december

Met een enorme sloopkraan zullen de liggers van één van de vier brugdekken van de oude Fonejachtbrug worden uitgehesen. De sloop- en hijswerkzaamheden vinden plaats op donderdag

22 december met eventueel een uitloop naar vrijdag 23 december. Halverwege december is al begonnen met de sloop van het brugdek. Met een knipbek en sloophamer zijn de verbindingen tussen de liggers doorgeknipt -en gehakt. De kraan, een  500 tonner, werkt vanaf het veld voor de brugklep  aan de westzijde van het Prinses Margriet Kanaal. Vandaaruit zullen de liggers langs het Prinses Margriet Kanaal worden neergelegd en later worden afgevoerd. Tijdens het uithijsen is onder de brug een ponton aanwezig om het groffe puin op te vangen.

 

Eerste fase sloop

Dit is de eerste fase van de sloop van de oude Fonejachtbrug. In de komende drie maanden zullen de brugklep en de overige drie brugdekken gefaseerd worden uitgehesen. Halverwege januari is de stalen brugklep aan de beurt. Verwachting is dat de sloop eind maart is afgerond.

De sloop- en hijswerkzaamheden worden, in onderaanneming van Bouwcombinatie Wâldwei, uitgevoerd door Vlasman Betonbewerkings- en Slooptechnieken uit Alphen aan den Rijn.

In het tweede kwartaal van 2006 wordt begonnen met de bouw van de zuidelijke brug. Deze brug zal bestaan uit 2 rijstroken richting Drachten voor wat betreft de N31, 2 rijstroken voor de Stûkenwei en een vrijliggend fietspad. Volgens planning zal de brug eind 2007 opengesteld worden voor het verkeer.

 

Oponthoud scheepvaart bij brug Fonejacht op 22 en 23 december

In verband met het uithijsen van de liggers van de oude Fonejachtbrug dient de scheepvaart op

22 en 23 december 2005 rekening te houden met mogelijk oponthoud van ca. 2 uren.

De Fonejachtbrug is vanaf 15 december tot 1 april 2006 alleen op afroep open voor de scheepvaart. De brug wordt uitsluitend rond het hele uur bediend.


Inhoud van het project

Waldwei.com b.v realiseert in opdracht van Rijkswaterstaat  de verdubbeling van de N31 tussen Hemriksein en Nijega. Dit  project wordt  uitgevoerd middels een Publiek Private Samenwerking ( PPS- contract). De opdrachtnemer is verantwoordelijk voor het ontwerp, bouw, financiering en beheer en onderhoud (DBFM-contract). Deze innovatieve aanpak wordt  voor het eerst door opdrachtgever Rijkswaterstaat toegepast. Het ontwerpen, bouwen, beheren en onderhouden wordt uitgevoerd door Bouwcombinatie Wâldwei v.o.f. In het kader van de verdubbeling wordt ter hoogte van het Langdeel een aquaduct gebouwd en de Fonejachtbrug wordt vervangen door een nieuwe brug. Na gereedkoming van de bouwwerkzaamheden in 2008, zal de opdrachtnemer nog tot 2023 verantwoordelijk zijn voor het beheer en onderhoud van de N31. Hierbij wordt zij betaald voor het optimaal beschikbaar houden van de N31 tussen Drachten en Leeuwarden. In Wâldwei.com b.v. participeren Koninklijke BAM Groep, Dura Vermeer Groep en Ballast Nedam Infra."

Bron: Bouwcombinatie Waldwei