Brug RogslootBrug Rogsloot Warten

 

Aannemer Jansma Drachten B.V. gaat in opdracht van Provincie Fryslân van 14 januari t/m 17 mei 2013 aan de slag met de brug Rogsloot in de Rounwei om Warten. De brug wordt grondig gerenoveerd. De brug is 56 jaar oud en toe aan vernieuwing. Na de renovatie kan de brug weer 50 jaar mee. De werkzaamheden zorgen voor hinder voor het weg- en vaarwegverkeer. Gezien het tijdstip van het jaar waarin de werkzaamheden worden uitgevoerd, kan door weersomstandigheden het werk later starten of uitlopen.

 Stremmingen en omleidingen wegverkeer

Op 21 januari met uitloop naar 22 januari is de brug gestremd voor doorgaand wegverkeer. Van 4 maart t/m 5 april is de brug nog een keer gestremd voor een langereNieuwe afbeelding (6).JPG periode. Het doorgaande autoverkeer wordt omgeleid over de Waldwei N31. Bestemmingsverkeer kan door het dorp rijden. Het fietsverkeer wordt terplekke omgeleid. Tijdens de volledige stremming van de brug voor het wegverkeer is er geen geschikte omleidingsroute voor het landbouwverkeer. Alle omleidingen staan ter plaatse aangegeven met borden.

Stremmingen vaarwegverkeer

Voor het scheepvaartverkeer hoger dan 4 meter is brug Rogsloot gestremd van 21 januari t/m 5 april. Het beweegbare deel van de brug is dan buiten gebruik maar er kan wel onder de brug door gevaren worden.De brug in het centrum van Warten is gestremd van 11 februari t/m 15 februari. Dan worden er werkzaamheden verricht om brug Rogsloot vanuit het centrum op afstand te bedienen.

Werkzaamheden

De brug krijgt nieuw asfalt op het brugdek en de balans (bovenste deel van de beweegbare brug) wordt er afgehaald en versterkt. Verder krijgt de brug nieuwe leuningen, nieuw remmingwerk voor de scheepvaart, nieuw bewegingswerk en een nieuwe elektrische installatie. De brug wordt ook op helemaal opnieuw geschilderd. Daarnaast wordt er een glasvezelkabel geplaatst die loopt tussen de twee bruggen. De gemeentelijke brug in de hoofdstraat in het centrum van Warten en de provinciale brug Rogsloot in de Rounwei. De kabel is bedoeld om de brug Rogsloot straks op afstand te kunnen bedienen vanuit het centrum. Gezien het tijdstip van het jaar waarin de werkzaamheden worden uitgevoerd, kan door weersomstandigheden het werk later starten of uitlopen.

Op afstand bedienen

De brug wordt straks op afstand bediend vanuit het brugwachtershuisje in het centrum van het dorp. Dit betekent dat het brugwachtershuisje bij de brug Rogsloot wordt gesloopt. Om de brug open en dicht te doen vanuit de brug in het dorp, worden er camera’s rondom de brug Rogsloot geplaatst. Deze camera’s hebben een vast beeld en kunnen dus niet inzoomen of draaien. De camera’s moeten het zicht van de brugwachter overnemen. De brugwachter in het dorp, ziet op een scherm de beelden vanaf brug Rogsloot. Hij kan dan de brug open of dicht doen als er een schip aankomt. Tijdens de opening van de brug heeft de brugwachter zicht op de bewegende delen en het wachtende verkeer. Mocht er iets fout gaan dan kan hij met een noodstop de brug onmiddellijk tot stilstand brengen. Dit komt via een signaal over de glasvezelkabel. De glasvezelkabel zit niet op het internet aangesloten, waardoor de snelheid en de veiligheid van het signaal niet verstoord wordt. Zo is het veilig de brug van afstand te bedienen.

Contact

Indien u meer informatie wenst of vragen heeft kunt u contact opnemen met:
Dhr. R. Elzinga, Email: r.elzinga@fryslan.nl, Telefoon: (058) 292 5633
Algemeen postadres: Provincie Fryslân, t.a.v. dhr. R. Elzinga, Postbus 20120, 8900 HM Leeuwarden

Het weer in Wergea

9°C

zonnig

Laatst bijgewerkt op 25-04-2026 22:59 uur
Bron: Yahoo

Agenda
28-04-2026
Laatste competitie (Slotavond) "B.C. Castelein"

03-05-2026
KNKB Pupillen Jongens

Bekijk de complete agenda

WergeaTV

 

Klik op het logo voor alle video's
van WergeaTV op Youtube

www.wergea.com maakt gebruik van analytische cookies (informatie over browser, besturingssysteem en soortgelijke gegevens). 
Deze worden anoniem verwerkt in Google Analytics. Je laat deze gegevens achter door te navigeren door de website.

Lees hier de disclaimer over alle privacy-gerelateerde zaken.